Súhrn posledných 16 futbalových pohárov – časť 1/2

Aký Film Vidieť?

Minulý víkend bol svedkom návratu futbalu Cuppers s 8 vysokými školami, ktoré sa pripojili k 8 víťazom v prvom kole a v niekoľkých vzrušujúcich stretnutiach strelili 46 gólov. Ohliadneme sa za akciou, v ktorej tri zápasy rozhodol jediný gól a tri stretnutia až obávané pokutové kopy.

Zostrelenie 1:4 Darwin (0:2 HT)

Downing: Matthews, Brodie, Armstrong, O’Connell, Rumun, Churcher, Coombes, Lawrence, Lukasik, Burley, Ingham Náhradníci: Fitton, Beattie

Strelci gólov: O’Connell

Darwin: Griffith, Dickinson, Hope, Bennett, Worrall, Haigh, Bastos, Wolstenhulme, Gray. Zobuď sa, Freudenreich

Strelci gólov: Hope x4

Skúsená Darwinova strana kontrolovala hru od začiatku do konca, pričom využila dve štandardky, aby odviedla hru od Downinga. Zostrelenie chýbal muž hory Joe Moorcroft-Moran v strede vzadu a to znamenalo, že ich obvyklá taktika zoradiť 10 mužov na okraj poľa a stráviť 90 minút čistením krížov sa dostala pod drobnohľad. Boli obzvlášť náchylní na lopty v šestnástke, keď Darwin zasypal Downingov gól lapačskými hodmi od obrancu Blues Wolstenhulmeho, čím premohol mladučkú stranu Downinga a umožnil Chrisovi Hopeovi streliť všetky štyri góly. Napriek neskorému tlaku zo strany Downinga, ktorý vyústil v gól, takticky pôsobivá Darwinova strana hru pohodlne uzavrela, aby zaujala miesto v ďalšom kole doma s Pembroke.

Darwin Downing

Darwin používa taktiku v štýle Pulis... a má zničujúci účinok!

Kristus ’S 4:4 Churchill AET (Churchill výhra 3:1 na penalty) (2:2 FT, 0:0 HT)

Christ's: Deng, Brown, Blake, Cracknell, Diamante, Reeds, May, Baldock, Hooten, Armstrong, Baron Náhradníci: Duffy, Faure, Hovington

Strelci gólov: Armstrong, May, Baron, Cracknell

Churchill: Smyth, Waller, Cammack, Evans, Duherich, Holt, Athwal, Berridge-Dunn, Seete, Weller Subs: Weaving, Tan

Strelci gólov: Rolph x2, Cammack, Weller

Prvý polčas sa začal Churchillom, ktorý chcel stavať na svojej neporaziteľnosti v tomto období proti tímu Christ’s, ktorý ešte nevyhral zápas. Avšak s niektorými kľúčovými hráčmi, ktorí sa vrátili do Christ’s a do stredu poľa bol pridaný kapitán Blues, vyzerali inak ako tím, ktorý Churchill v úvode sezóny pohodlne porazil 4:1. V úvodných výmenách bola hra útržkovitá, hra uviazla v strede poľa. Christ's mal niekoľko sľubných ťahov väčšinou napravo, pričom využil slabú hru od Churchilla ľavým obrancom. Churchill vyrástol do polovice a postupne sa snažil vytvoriť niekoľko šancí, pričom Seete išiel tesne po chutnej výmene názorov s Rolphom okolo šestnástky. V dosť fádnom prvom polčase však góly nepadli.

Druhý polčas sa pre Churchilla začal hrozne s miernou slabosťou v obrane, čo umožnilo Christovmu cieľovému mužovi Ianovi Armstrongovi vzadu skórovať meraným zakončením nad Smythom. O necelých 5 minút neskôr Christ’s zdvojnásobili svoje vedenie, keď brániaci školák dovolil dlhým gólovým kopom prejsť priamo cez obranu, keď sa James May vyskákal a trafil loptu do siete nádherným čipom. To podnietilo Churchilla k životu, ktorý začal využívať niektoré slabosti na Kristovu obranu. Na čele so svojím vychudnutým číslom 11 Rolphom, ktorý pri niekoľkých príležitostiach premenil Christovu obranu dovnútra a von, vytvorili pre Churchilla niekoľko skvelých šancí, ktoré boli premrhané kombináciou krutého zakončenia a nezmyselných záverečných lôpt. O 6 minút bolo skóre stále 2:0 pre Christ’s, keď Duherich dostal loptu v pokročilom postavení po pravej strane pre Churchilla. Rýchla šípka okolo utrápeného ľavého obrancu Christsa a slušný center umožnili Rolphovi prešvihnúť bránku cez brankára a do siete. Churchill zbieral dopredu a hľadal vyrovnanie a dve minúty pred koncom bol rozohraný priamy kop pre Churchilla. Klasická taktika vhadzovania lopty do šestnástky sa ukázala ako užitočná pre Churchilla, keď Cammack zamieril domov z priameho kopu Wallera. Plný úväzok prišiel s úrovňou skóre 2 za kus.

Oba tímy začali predĺženie s chvatom dvoch strán, ktoré verili, že majú kvalitu na to, aby vyhrali zápas, no zabudli, že úroveň kondície priemerného vysokoškolského hráča spôsobí, že Luke Shaw bude vyzerať ako Mo Farah. Asi po 10 minútach padol jeden z mnohých zlých povolení od Churchillovho ľavého beka priamo kapitánovi Christovho barónovi, ktorý sa vrátil domov. Churchill však našiel mimoriadneho ducha na rýchly boj, vyrovnal, keď Rolph kontroloval Duherichov kríž, aby šikovne zakončil do poľa. Keďže hráči zápasili s kŕčmi na celom ihrisku, v druhom polčase predĺženia prišli ďalšie dva góly, keď sa hra dostala do penalt. Tlak v penaltovom rozstrele v druhej najstaršej pohárovej súťaži na svete sa ukázal byť príliš veľký pre 3 zo 4 hráčov Christa, pretože Churchill zaútočil na svoje prvé 3 penalty a zápas skončil 3:1. Vo štvrťfinále postupujú proti Trinity hall vonku.

Jesus 1:0 Sidney Sussex AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Sidney Sussex: Hirsch, Deeley, Makings, Bradly, Cole, Teale Ryda, Grayling, Mahon, Davies, Hugill Náhradníci: Sammons, Ezra, Fotherby

Ježiš: Eburne, Peterson, Crawford, Thorley, Robinson, Emerton, Mullertz, O’Loughlin, Ashmead, Anderson, Purcell Náhradníci: Koroye, Meier, Kitching

Strelci gólov: Koroye

Zápas medzi 4. divíziou Sidney Sussex a držiteľmi Cuppers Jesus takmer spôsobil šok z kola s veľmi krutou záležitosťou pred veľkým davom. Hoci bol Sidney neúnavný, pracoval neúnavne a neustále dostával Ježiša pod tlak napriek tomu, že domáci tím ťažil z veľkej držby lopty. Úradujúci šampióni Cuppers vyzerali chladne a svedomito, hlavne kvôli obrovskej prítomnosti Jacka Thorleyho, Ježišovho nového postgraduálneho študenta a bývalého anglického tímu U-18 Center Back. Jesus začal dávať najavo ich tlak a brankár Sidney Hirsch v neskoršom čase potreboval 3 vynikajúce zákroky, aby sa zabezpečilo, že zápas prejde do predĺženia a skončí bez gólu. Predĺženie sa ukázalo ako mimoriadne náročné pre oba tímy, hráči na oboch stranách podľahli kŕču. Bolo ponechané na Ježišovom plagátovom chlapcovi Markovi Koroyemu, ktorý bol prvý polčas na lavičke, aby využil. So svojimi relatívne sviežimi nohami prešiel s loptou cez niekoľko unavených Sidneyho výziev, než egoisticky ignoroval hranatú loptu na otvoreného muža a asi 10 minút do konca loptičku pretlačil okolo rútiaceho sa brankára Sidneyho. Unavená výzva obrancu Sidneyho znamenala, že v posledných minútach dostal druhú žltú, pretože gól Jesusa zostal nerušený až do záverečného hvizdu. Sidney sa musí držať hrdo a tlačiť Ježiša až na okraj, napriek tomu, že je ďaleko od domova a má veľkú prevahu fanúšikov. V iný deň to mohol byť iný príbeh, ale Jesuans idú ďalej a chcú sa dostať do finále Cuppers už tretí rok po sebe s domácim nerozhodným zápasom proti Robinsonovi vo štvrťfinále.

značka koroye

Marek miluje góly.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Pembroke: Weber, Bittlestone, Reland, Hudson, Mellor, Harries, Carroll, Ogier, Oldfield, Nielsen, Pistoja Náhradníci: McMullen, Berenson-Barros, Waghorn

Strelci gólov: Harries, Ogier, Pistoja, Nielsen (2), Carroll (p)

Trinity: Kakoutas, Dungay, Kehle, Alberman, Lehmann, Park, Nagy, Brocksom, Steve, Bowlby, Apel Náhradníci: Kershaw

Strelci gólov: Skvelý (3), Bowlby, Apel

Rovnako ako skoré vydanie systému Windows 95, aj tento stret v hornej časti tabuľky (Tompkins) si vyžadoval 11 reštartov za 90 minút. Hra obsahovala toľko drámy, že na to, aby sa táto správa nenaťahovala do prílišnej dĺžky, je potrebná určitá úroveň stručnosti.

Výkop, gól, roh, gól, gól, gól, voľný kop, gól, polčas. Gól, cieľ, cieľ, sveták, cieľ, pk, cieľ.

Zápas sa skončil oslavami a slzami a o dva góly viac ako za celú kariéru Emila Heskeysa.

Zápas sa bude pamätať na skvelý výkon od Pembroke’s JC, ohromujúci hetrik Robiho Nagya a na Jonathana Dungaya, ktorý potvrdil svoj status najmenej populárneho chlapíka v Trinity.

Pembroke pochoduje a dúfajme, že vytvorí ďalší gólový festival preč Darwin vo štvrťfinále.

Corpus Christi 2:2 AET Trinity Hall (výhra Trinity Hall 6:5 na penalty) (2:2 FT, 2:1 HT)

Corpus Christi: Kazzizi, Mainzer, Sarfas, Cho, Patten, Crawford, Ellwood, Congdon, Kang, Mackenzie, Worsfold

Strelci gólov: Mackenzie, Worsfold

Trinity Hall: Bowen, Eto, Engle, Hands, Myers, Li, Willett, Evans, Burton, Jones, Price Subs: Fellows, Daramola

Strelci gólov: Engle, Daramola

Bol to veľmi súťaživý zápas, celkovo sa hralo v dobrej nálade. Minnows Corpus sa počas celých 120 minút viac ako vyrovnali svojim súperom z 1. divízie a celá obrana občas predvádzala pôsobivý výkon pod značným tlakom. Záškodnícky Rob Crawford bol vynikajúci popri zvyšku stredu poľa, v ktorom nechýbali nezmysly Marc Ellwood a šikovný Jack Congdon, ktorý sa snažil čo najlepšie pomôcť Corpus Christi držať sa svojho sna Cuppers. Nakoniec sa Corpus považovali za nešťastné, že nevyhrali s úprimne úžasným ofsajdom, ktorý vylúčil gól v posledných 10 minútach, keď viedli stále 2:1. Zoznam ďalších nevyužitých šancí však naznačuje, že nerozhodovalo len šťastie; Poďakovanie patrí Titovi Hallovi, ktorý udržal tlak a zostal pokojný, až nakoniec stiahol úroveň. Zápas, v ktorom sa rozhoduje v penaltách, je vždy ťažký pre porazených a nikto nechcel, aby tím takto vyšiel, okrem Tita Halla, ktorý vo štvrťfinále hrá doma s Churchillom.