xpLosION: Levy revú popri Hurikánoch

Aký Film Vidieť?

Birmingham rozohral svoj odpor bez toho, aby získal jediný bod, pretože Alex Wake prihral na dva touchdowny.

Obrana Lions bola v sobotu večer úplne dominantná, obmedzila Hurricanes len na 136 yardov celkového útoku a nezískala žiadne body.

Tohtoročné vydanie každoročného otvárania sezóny Lions ich videlo čeliť viacnásobným víťazom národných majstrovstiev, Hertfordshire Hurricanes.

Po tom, čo minulý rok vo finále prehrali so Stirling Clansmen korunu národného šampionátu, boli Lions odhodlaní začať túto sezónu dobre a poraziť svojich najpravdepodobnejších divíznych vyzývateľov.

Mnohí učenci mali predstavenie vyúčtované ako vyrovnaný zápas a prvý polčas splnil ich očakávania, pričom oba tímy mali problém posunúť loptu smerom nadol.

DSC_0594

Tímy, ktoré o to bojujú

Úvodná jazda zápasu rozprávala príbeh prvého polčasu pre Lions, keďže sľubnú ofenzívnu sériu prerušili dva penalizácie za chybný štart.

Do polčasu Birmingham nazbieral štyri rovnaké tresty za prvých päť jázd, čím zastavil akúkoľvek hybnú silu, ktorú chceli získať.

DSC_0615

Na začiatku druhej štvrtiny sa však Birmingham ocitol vo výbornej pozícii v poli po krátkom punte od Hertfordshire a Lions sa odvážne rozhodli ísť do toho na štvrtý down a štyri yardy, namiesto toho, aby sa pokúsili o gól z poľa.

Wake zdvihol hlbokú loptu smerom ku koncovej zóne, určenú pre Willa Husseyho, ale Hurricanes ju zachytili pri línii dvoch yardov.

DSC_0656

Napriek zabezpečeniu obratu boli Hurricanes pod tlakom, keď museli začať svoju jazdu z vlastnej čiary dvoch yardov, a obrana Birminghamu si vynútila ďalšie tri a von.

Jednotka špeciálnych tímov Lions potom nasledovala ich príklad a prinútila stávkara Hurricanes, aby rozsekal svoj kop mimo hraciu plochu.

Obrana na ihrisku

Útok Lions, ktorý nezmýlil skorší zákrok, prevzal držanie lopty v červenej zóne na 20 yardovej čiare Hertfordshire.

Wake sa ocitol v tretej a dlhej situácii a ešte raz doplával hlbokou loptou po postrannej čiare, ale tentoraz si to zabezpečil Hussey, ktorý sa chytil skokom a potom bol zrazený tesne pred bránkovou čiarou.

O štyri hry neskôr sa Wake vyvalil z vrecka a hodil jedenásťyardovú touchdownovú prihrávku Stefanovi Rowdenovi, čím dal Lions zaslúžené vedenie.

Hráči Lions oslavujú touchdown

Ďalší pokus o bod od Charlieho Hardmana bol zablokovaný, ale Birmingham išiel do polčasu s tesnou prevahou 6:0.

V prestávke sa divákom venovali roztlieskavačky tanečnej spoločnosti a roztlieskavačiek Birmingham Pussycats, ktorých veľkolepé vystúpenie vyvolalo jasot 3 000 silného publika.

Mačky letiace vysoko

Mačky lietajúce vysoko

Účinkovanie tanečnej spoločnosti UoB

Keďže v prvom polčase sa občas dostali do problémov, v druhom bol útok Lions úplne odlišným zvieraťom.

Tlmený punt Hurricanes dal Lions do rúk súpera na 24 yardovej čiare a oni sa bezohľadne pustili do práce. Wake okamžite dokončil 16 yardovú prihrávku na Tundeho Adelekana, čím vytvoril prvý down a gól na osem yardovej čiare Hurricanes.

Levy v zhluku

V ďalšej hre Xavier Ajuwon utiekol, dostal sa na kraj obrany a nabehol na osem yardový rýchly touchdown.

Aby sa pridalo urážka k zraneniu Hertfordshire, Birmingham potom premenil dva body, ktoré Wake úspešne dokončil s Masonom Baptistem v zadnom rohu koncovej zóny, takže Hurricanes prehrávali 14-0.

Ďalšie oslavy pre Birmingham

Čoskoro potom Lions skonštruovali 61 yardovú jazdu, aby sa umiestnili na línii troch yardov Hurricanes.

Bohužiaľ, to, čo sa zdalo byť druhým rýchlym touchdownom pre Ajuwona, rozhodcovia rozhodili ako vypadnutie v zadnej časti koncovej zóny, čím dali Hertfordshire touchback.

Boj o každý centimeter

Následná jazda Hurricanes sa zastavila už po desiatich yardoch a opäť vyšli vo formácii puntov, no slabý úder zo stredu preletel cez hlavu hráča a ten bol nútený vzdať sa poistky, čím prenechal skóre 16:0 pre Birmingham. .

Lions nahromadili ešte viac nešťastia na Hurricanes pri ich ďalšom držaní. Po prerušení 50 yardového kick-off returnu sa Charlie Hardman otočil na 10 yardovú touchdownovú prihrávku od Alexa Wakea, predtým ako sám pridal bod navyše, aby spečatil víťazstvo.

Wake ukončil hru, keď dokončil 14 z 26 prihrávok na 129 yardov, dva touchdowny a zachytenie, čo mu dáva percento dokončenia 54 percent a hodnotenie prihrávača 113,2 (NCAA), pričom priemer takmer päť yardov na pokus.